AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ UŞAK’TA YEREL YÖNETİMLERLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki  Uşak’ta düzenlenen “Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı’nda konuştu. Özhaseki, AK parti olarak hem yerelde, hem genelde hizmet siyaseti izlediklerini, 20 yıllık iktidarları döneminde birçok iş ve eser yaptıklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Şimdiye kadar Ankara ve İstanbul’da ne kadar meclise karar getirmişlerse yüzde 98’ine ‘evet’ demiş arkadaşlarımız. Kendi dönemlerinde bizim götürdüğümüz tüm kararlara neredeyse ret vermişler. Şimdi biz bakıyoruz, hayırlı bir şeyse ‘evet’ diyoruz.” dedi.  Özhaseki, Türkiye’de şu anda 1390 belediyeden 805’inin Ak Parti’de olduğuna işaret ederek “230 belediye bizim Cumhur İttifakı’nda kol kola geldiğimiz Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımızda. Yani 1390 belediyenin 1035’ine bizler hakimiz ve milletimize hizmete devam ediyoruz. Nüfusun da ilçeler bazında baktığımız zaman yüzde 75’ine bizler hizmet ediyoruz.” diye konuştu.

“CHP’nin klasik bir hastalığı vardı. Deniz Baykal’dan sonra biraz eksen değiştirdi” diyen Özhaseki, şöyle devam etti:  “Birinci stratejileri Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Recep Tayyip Erdoğan karşıtı kim var, ona düşmanlık derecesinde çok kötü galiz sözleri söyleyen kim var koluna giriyorlar. İyi de şu anda 7 oldu bunların sayısı. 6 diyorlar da yalan söylüyorlar. 7’nciyi siz hepiniz onlardan daha iyi biliyorsunuz. 7’si sokakta birbirlerini görseler selam vermezler. Ömürlerinde eşlerini yanına alıp birine çay içmeye bile gitmemişlerdir. Gittilerse lütfen söyleyin. Dünya görüşleri bunların hiç birbirlerine benzemez. Biri sağa bakarken, biri sola bakar. Biri Nuh derken, öbürü peygamber demez kolay kolay. Fakat Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı bunların hepsini bir araya getirmeye yetiyor. Gerçi masanın etrafına otururken bir ay tartışıyorlar. Sen kaçıncı sırada oturacaksın? Solda mı sağda mı? Bir salon toplantısı yapalım dediler. İçeri girişlerin 45 gün izahı sürdü, ‘sen neden önden yürüdün, birinci sırada ben yürüyecektim. İkinci sırada sen girdin’. Daha oturma sırasına bile bir ay tartışan adamlar, Türkiye’nin problemleri karşısında acaba kaç sene tartışırlar bilmiyorum ki. Bunların dış politikada hiçbir görüşü birbirine benzemez. İçerideki sosyal olaylara da bakışları zaten birbirinden çok farklı. Ekonomideki görüşleri ise taban tabana zıt. Ama ortak bir tarafları, paydaları var. AK Parti karşıtlığı, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Bunca karşıtın bir araya geldiği yerde elbette muhalefet olur ama şunun altını çizerek söylüyorum medeniyet doğmaz. Bunların bir araya gelmesiyle asla Türkiye’de hayırlı iş olmaz, bir medeniyet doğmaz. Birinci stratejileri bu.”

CHP’nin gerçeklikten uzak algı operasyonları yürüttüğünü aktaran Özhaseki, “İstanbul Belediyesi sağ olsun bu konuda zirvede. Algı operasyonları için ajanslara 845 milyon lira para ödemiş. Belki Uşak’ın da 10 yıllık falan yatırım bütçesi olsa gerek. Sosyal tesisler için 12 milyon lira ayırmışlar İstanbul Belediyesi bütçelemesinde var. Depreme hazırlık için 495 milyon lira ayırmışlar. Ama algı operasyonları için 845 milyon lira.”ifadesini kullandı.

“İşleri güçleri yalana dayalı bir algı operasyonu”

Seçimlerden önce söz verilmesine rağmen AK Parti’nden CHP’ye geçen belediyelerde yaklaşık 25 bin kişinin işten çıkartıldığını aktaran Özhaseki, konuşmasını şöyle sürdürdü: Kendileri geçen yıl itibariyle bütçelerinde ne öngörmüşlerse hükümetten gelecek para olarak tam yüzde 30 fazlasını aldılar. Nasıl önünüz kesiliyor ya. İller Bankasından, maliyeden de para yağıyor size. Nasıl önünüz kesiliyor? Hükümet hiçbir şeyi esirgemiyor. AK Parti’nin çoğunluğu var meclislerde. Şimdiye kadar Ankara ve İstanbul’da ne kadar meclise karar getirmişlerse yüzde 98’ine ‘evet’ demiş arkadaşlarımız. Kendi dönemlerinde bizim götürdüğümüz tüm kararlara neredeyse ret vermişler. Şimdi biz bakıyoruz, hayırlı bir şeyse ‘evet’ diyoruz. . Sadece yeşil alanları talan etmek istiyorlar, ‘1 dakika yapamazsınız’ diyoruz. Fahiş zam yapmak istiyorlar, ‘1 dakika yapamazsınız’ diyoruz. Bu şekilde yüzde 2 civarında itiraz ettiğimiz konu var. Nasıl önünüz kesiliyor sizin. Bunların işleri güçleri yalana dayalı bir algı operasyonu. Biz bunlara bakarak rotamızı değiştirecek değiliz. Bizim işimiz hizmet, eser siyaseti ve böyle devam edeceğiz.”

“Başarılı olmak için iyi niyetli olmak ve çalışmak gerek”

Özhaseki, başarılı olmak için iyi niyetli olmak ve çalışmak gerektiğini dile getirerek “Gece gündüz, tatil falan yapmadan çalışmak. Hele hele şehirde arıza olduğunda kayak yapmamak, balıkçıda keyif yapmamak. ‘Bodrum’da tatil falan bana yakışıyor’ gibi şortla resim vermemek. Gece gündüz deli gibi çalışmak. ‘Yok efendim ben tatili bırakamam, Benim çocuklarıma karşı da sorumluluğum var’. O zaman yapma kardeşim, aday olarak çıkma. Al eşini yanına, git tatil beldelerini gez. Gece gündüz keyfine bak. Millet yollarda perişan iken sen bunları yapamazsın. Sayın Cumhurbaşkanımızın çalışma saatlerine bakıyorum bir insanın tahammül etmesi mümkün değil. Allah yardım ediyor demek ki. İçinde o aşk, o sevda var. Memleket sevdası var ki, günde neredeyse 20 saate yakın koşmaya devam ediyor. Onun ki can değil mi kardeşim. 30 senedir aynı bu gayretin içinde değil mi?” değerlendirmesinde bulundu.

“Sol belediyelerin hakim olduğu yerlerde kadrolaşmaya giderler, o doldurdukları militan kadrolar, Sovyet, Mao, Arnavutluk veya Küba hayranı olurdu”

Türk halkının 4 seçimdir AK Parti’yi desteklediğini kaydeden Özhaseki, “4 seçimdir yerelde insanlar bizi niye destekliyor ve birinci parti yapıyorlar? Bu sorunun cevabı belli, milletin temsilcisi olacaksınız. Onlar gibi oturup kalkacaksınız, onların değerlerine saygılı olacaksınız. Laf olsun diye helalleşelim deyip yalan üstüne yalan söylemeyeceksiniz. Her bir alanda 20 yılda ortaya koyduğumuz eserlerle iftihar ediyoruz. CHP’liler gibi ajanslara trilyonlar aktarmıyoruz. Bizim arkadaşlarımız gerçekten dürüst ve çalışkan. Yerel yönetimlerde 1994 yılı bir milattır. Sol belediyelerin hakim olduğu yerlerde, kadrolaşmaya giderler, o doldurdukları militan kadrolar, Sovyet, Mao, Arnavutluk veya Küba hayranı olurdu. CHP belediyecileri deyince akla hep çöp, çamur ve yolsuzluk gelir. 1994’te bizler işbaşına geldik ve ben de Kayseri’de aday oldum. İnsanlara kimseyi ayırmayacağız dedik ve deli gibi çalışacağız dedik. Belediyelere hakim olduk, torbanın üstünde Ümmeti Muhammed’in malı birikmeye başladı. Biz de sosyal belediyecilik anlayışımız gereği onları ihtiyacı olana dağıttık. Ben 20’ye yakın sağlık ocağı ve aşevleri açmıştım. Sosyal belediyecilikle Türkiye bizimle tanıştı. İktidar olduk ve Avrupa ile yarışacak şehirler ortaya çıktı. Son dönemlerde gönül belediyeciliğini inşa etmeye çalışıyoruz. İnsanlığa hizmet, mahlukata şefkat ve tevazu bizim ana ilkelerimiz. İnsanlar derdiyle size gelmişse, Allah sizi onun derdini çözmek için memur etmiştir. Haksız şeyler isteyenler olabilir, ama niye olmadığını anlatacağız. Kimseye tepeden bakmayacağız ve bizler bu sayede belediyecilikte birinci parti olmaya devam ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, göreve geldiği günden bu yana yürütülen çalışmalarla ilgili sunum yaptı. (SERKAN KARAYOL)

       

Sosyal Medyada Paylaş :

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Print

İLGİLİ HABERLER

Değerli Okuyuclarımız;

Uşak Haber ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak  yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler yorum sayfalarında paylaşılamaz. yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve  bunlardan sorumlu tutulamaz.

yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.